Sony FX3 Sinema Kamerasının Görüntülerini ve Özelliklerini Sızdırdı…

Sony FX3’ün yeni görüntüleri ve özellikleri sızdırdı. 4.600 dolarlık yurtdışı fiyat etiketi ile modüler bir sinema kamerasını ortaya koyuyor.
Sony FX3’ün bu yeni görüntüleri , Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K’ya benzer bir form faktörüne sahip, modüler Sigma fp ile pek çok ortak noktası olan bir sinema kamerasını ortaya çıkarıyor .
Sony Alpha Söylentileri tarafından sızdırılan bir dizi özellik, FX3’ün 8K olmayacağını ve gerçekten de Sony’nin ürün yelpazesinde Canon’un Canon EOS C70’in beğenisine benzer bir konumda yer alabileceğini doğruluyor .

Görünüşe göre Sony, FX3’ü 25-28 Şubat’ta CP + 2021’de tanıtacak ve bundan önce hiç şüphe yok ki daha fazla sızıntı göreceğiz!

Sony FX3 ile ilgili kafa karıştırıcı olan şey, FX adını taşıması, üreticinin FX3’ü Sony FX6 ve Sony FX9 içeren cine kamera serisinin bir parçası haline getirmesidir. Bununla birlikte, Sony’nin geleneksel aynasız kamera serisinin bir parçası olduğunu gösteren Alfa işaretini (“α”) da taşıyor.
Yine de, kameranın üst plakasındaki “Cinema Line FX3” markası, Sony’nin bunu en iyi sinema kamerası tacı için başka bir yarışmacı olarak konumlandırdığına ihanet ediyor. Üst plaka ayrıca çok ilginç başka bir şeyi ortaya çıkarıyor: daha önce hiç görmediğimiz bir üst kumanda kolu.
Bu inanılmaz derecede önemli olabilir. Üst düzey bir joystick’in ergonomik tutuşu iyileştirmek için ek bir bonus olması tamamen mümkündür. Bununla birlikte, Sony’nin 5 inçlik canavar bir arka ekran sunması da mümkündür (Blackmagic Pocket Cinema Cameras’a ve giderek efsanevi hale gelen Sharp 8K Video Camera’ya benzer ), bu da kameranın arkasında bir joystick için yer olmadığı anlamına gelir.

Peki gerçek nerede yatıyor? Şu anda, bununla A1 arasında, video odaklı Sony A7S III tamamen gereksiz hale gelmiş olabilir. Tabii ki, teknik özellikler yanlış olabilir ve bu, aynasız ve sinema kameraları arasındaki boşluğu dolduran hibrit DSLR tarzı bir sinema kamerası olan Canon EOS C70 gibi olabilir.

Japonya’nın CP + 2021 ticaret fuarı 25-28 Şubat tarihleri ​​arasında gerçekleşecek. Kafaları karıştıran soruların cevaplarını çok yakında ortaya çıkacaktır.