Apple Watch Series 6 batarya ile kullanıcıları üzebilir

Apple’ın ilerleyen zamanda kullanıcılarla buluşturması beklenen Apple Watch Series 6batarya konusunda kullanıcıları memnun etmeyebilir. Çünkü gelen haberlerde yeni modelin daha az kapasitesi bulunan bataryayla gelebileceği söyleniyor.

Bir önceki nesil Apple Watch Series 5’e göre daha az olacak olan batarya kapasitesi nedeniyle modelin satışı konusunda, önceki seriye göre geride olabileceği söyleniyor. Gelen haberlerde Apple’ın daha az batarya kullanımı üzerinde de çalışabileceği belirtiliyor.

Apple Watch Series 6 batarya ile şaşırtabilir

Ortaya çıkan bazı bilgilerde firmanın yeni modeli için hazırladığı bataryalar kendisini gösterdi. Bu bataryaların A2306, A2345 ve A2327 model numaralı olarak kendisin gösterdiği söyleniyor. Apple tarafından modelde kullanılmak üzere hazırlandığı belirtilen bataryalar, farklı kapasiteleriyle kendisini gösteriyor.

Apple Watch Series 6 batarya seçenekleri için hazırlandığı belirtilen A2327 303.8 mAh, A2346 265.9 mAh ve A2327 262.9 mAh olarak biliniyor. Üç farklı versiyon olarak üretilen bataryaların modelin özelliklerine göre konumlandırılabileceği söyleniyor. Bu özellikler arasında saatin boyutu ve 4G bağlantı desteği başta geliyor.

Apple Watch Series 6 batarya

Bir önceki nesil olan Apple Watch Series 5, 296 mAh batarya kapasitesine sahip olarak piyasaya sürülmüştü. Böylelikle yeni model için hazırlanan bataryalardan sadece birinin eski modeli geçtiği, diğer ikisinin geride kaldığı görülüyor. Daha da önceki sürüm Apple Watch Series 4, 291.8 mAh batarya kapasitesine sahipti.

Yeni saat hakkında gelen bilgilerde kandaki oksijen miktarı ölçümü, microLED ve geliştirilmiş kablosuz bağlantı özellikleri yer alıyor.

KAYNAK: ShiftDelete.net